NIE MA PRZYSZŁOŚCI BEZ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

„Biznesmeni mogą liczyć na pomoc głowy państwa.”

 Krzysztof Kornacki Członek Zarządu LoVo SA zaproszony do sesji pytań biznesowych do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

We wtorek 25 października w gazecie DZIENNIK GAZET PRAWNA ukazał się wywiad z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Panem Andrzejem Dudą.


LoVo w osobie Członka Zarządu LoVo S.A.  Krzysztofa Kornackiego
zostało zaproszone przez wydawcę gazety do grona przedsiębiorców, którzy zadali Prezydentowi pytania dotyczące polskiego biznesu. Wybrani przedstawiciele mogli zadać po dwa pytania. Pytania które zadał Krzysztof Kornacki dotyczyły innowacji, technologii, konkurencyjności, patriotyzmu, oraz rozwoju w biznesie. Pan Prezydent odpowiedział na pierwsze z dwóch pytań zadanych przez Krzysztofa Kornackiego.

Pytanie 1.

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, który opanowany jest przez nowoczesne technologie, coraz trudniej o gospodarczy patriotyzm. Szczególnie w momencie, kiedy zagraniczne firmy konkurują nie tylko ceną, ale i poziomem usług. Jaką wizję ochrony polskich innowacyjnych firm na lokalnym rynku ma Prezydent RP?

Pytanie 2.

Gospodarka oparta na innowacjach wydaje się jedyną i naturalną drogą do wypracowania konkurencyjnej pozycji Polski w Europie i na świecie. Jaką wagę przywiązuje Pan, Panie Prezydencie do rozwoju tej strefy polskiej przedsiębiorczości oraz edukacji w tym zakresie?

http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/534023,biznesmeni-przedsiebiorcy-pytaja-prezydent-andrzej-duda-wywiad-dgp.html

prezydent-dziennik-gazeta-prawna_01